Najlepszy program do backupu

iBard24 zwycięża w rankingu PC World

 

2012-05-14

 

W czerwcowym (2012) wydaniu magazynu PC World przeanalizowano najpopularniejsze polskie oraz zachodnie usługi do backupu danych do chmury. W rankingu miejsce nr 1 zajęła polska usługa iBard24 Backup Online.

 

W ramach porównania przeanalizowano najważniejsze obszary w tego typu usługach, m.in.: dostępną pojemność, łatwość obsługi, dostęp do danych z urządzeń mobilnych, a także mechanizmy przywracania danych oraz dodatkowe funkcje udostępniane w standardzie (np. łatwe udostępnianie danych w Internecie). Nacisk położono także na poziom bezpieczeństwa przechowywania danych, gdzie wyróżnione zostało Comarch Data Center, w którym składowane są dane klientów iBard24.

 

W naszym teście najlepiej wypadł iBard24. Program ma wygodnego kreatora backupu, oferuje przydatne funkcje udostępniania plików i jednokrotnego kopiowania danych na dysk - napisał w werdykcie redaktor magazynu PC World.

 

Część recenzji poświęcono także kwestiom backupu w firmach. Najważniejszym elementem jest tutaj dostępna pojemność oraz możliwość automatycznego backupu baz danych z systemów finansowo-księgowych (MS SQL) oraz archiwów ze skrzynek pocztowych (np. Microsoft Outlook). iBard24 został dodatkowo wyróżniony za integrację z oprogramowaniem Comarch OPT!MA, która pozwala na wywołanie backupu baz danych za pomocą jednego kliknięcia.

 

Zwycięstwo w porównaniu tak prestiżowego magazynu daje nam wiele satysfakcji, szczególnie, że
w zestawieniu wyprzedziliśmy również amerykańskich konkurentów, którzy na rynku backupu są dłużej niż iBard24. To także potwierdzenie, że tysiące naszych klientów dokonało słusznego wyboru decydując się na nasze rozwiązanie
– komentuje wyniki Paweł Regiec, dyrektor sprzedaży iComarch24.

 iBard24 zwycięża w rankingu PC World