Funkcje biznesowe

iBard24 to usługa, która powstała oraz jest rozwijana z myślą o Klientach biznesowych, którzy wiedzą jakim ryzykiem jest utrata cennych danych, latami gromadzonych i na co dzień używanych w firmie.

 

Szereg funkcjonalności dostosowanych specjalnie pod kątem prowadzenia działalności gospodarczej sprawia, iż rozwiązania oferowane przez iBard24 sprawdzają się na co dzień u tysięcy Klientów w całej Polsce.

 

 

 

 

 

Bezpieczna kopia Twoich plików i baz danych w chmurze 

line1

Przechowywanie plików w chmurze Comarch to najlepszy sposób ich prawidłowego zabezpieczania. Systematyczne tworzenie kopii zapasowych najważniejszych plików pozwala zminimalizować ryzyko utraty ważnych informacji. 

 

Backup danych odbywa się w sposób automatyczny, według określonego harmonogramu, bez ingerencji człowieka. W przypadku awarii urządzeń, na których przechowujemy dane, jesteśmy w stanie szybko je odzyskać z wirtualnych serwerów.

 

iBard24 pozwala na wykonywanie automatycznego backupu baz danych z każdego rodzaju oprogramowania pracującego na bazach MS SQL. Dzięki integracji z systemami ERP, backup może być wykonywany bezpośrednio m.in. z Comarch ERP Optima, Comarch ERP XL, Comarch ERP Altum i OptiMED24.

 

W razie awarii dane mogą być w prosty sposób przywrócone z kopii zapasowej.

 

automatyczny backup baz danych

 

 

 

 

 

Dostęp do danych ze wszystkich Twoich urządzeń

line2

Ciesz się wielokanałowym dostępem do plików, dzięki synchronizacji danych pomiędzy wieloma urządzeniami. 

 

W oparciu o takie warunki możemy mieć dostęp do cennych plików praktycznie z każdego miejsca na Ziemi, a jedynym czynnikiem determinującym zdolność do tego jest dostęp do Internetu. 

 

praca w chmurze

 

 

 

 

 

Sam decydujesz kto ma dostęp do firmowych plików

line3

Jedno konto główne, wielu użytkowników. Podziel swoją wirtualną przestrzeń dyskową pomiędzy wybranych współpracowników, definiuj grupy i nadawaj im uprawnienia.

 

Możliwość udostępniania poszczególnym użytkownikom wybranych danych pozwala nadawać im indywidualne uprawnienia dotyczące odczytu pliku lub/oraz jego modyfikacji. 

 

zarządzanie grupami

 

 

 

 

 

Wersjonowanie dokumentów w chmurze

line4

Na co dzień, po błędnej modyfikacji pliku, nie mamy możliwości powrotu do jego poprzednich wersji.  W praktyce oznacza to konieczność czasochłonnych poprawek, a w nawet rozpoczęcia pracy od nowa.

 

Jednakże z iBard24 Użytkownik może mieć dostęp do poprzednich wersji plików i odzyskać każdą z nich. Przypadkowe lub nieprzemyślane zmiany to nie powód by zaczynać pracę od nowa!

 

wersjonowanie dokumentów w chmurze

 

 

 

Backup skrzynki pocztowej

line5

Archiwum poczty elektronicznej to jeden z najcenniejszych zasobów każdego przedsiębiorstwa. Historie konwersacji, adresy mailowe do Klientów, czy ich dane adresowe, to tylko niektóre z bezcennych informacji przesyłanych pocztą elektroniczną, które bezwzględnie należy prawidłowo zabezpieczać.

 

iBard24 umożliwia zdefiniowanie automatycznego procesu backupu skrzynki pocztowej, dzięki czemu usługa będzie automatycznie wykonywała kopie zapasowe maili, tym samym prawidłowo je zabezpieczając.  

 

backup skrzynki pocztowej

 

 

 

 

 

Alternatywa FTP

line6

iBard24 pozwala zrezygnować z firmowych FTP, wymagających konfiguracji, utrzymywania, bieżącej kontroli dostępów i niewygodnej praktyki nadawania uprawnień, na rzecz prostego i szybkiego  udostępniania  Klientom z dysku wirtualnego dokumentów oraz innych, nawet bardzo dużych plików. 

 

Dodatkowym atutem przemawiającym za tym rozwiązaniem jest galeria zdjęć, która dzięki atrakcyjnej formie prezentacji, pozwala na podgląd i przeglądanie wgranych na wirtualny dysk iBard24 plików.

 

 

 

 

 

 

Wyszukiwanie plików

line7

W prosty sposób zarządzaj i wyszukuj pożądane zasoby. Usługa iBard24 wyposażona jest w funkcjonalną wyszukiwarkę plików, która często jest niezastąpionym narzędziem pozwalającym szybko zlokalizować poszukiwane dane.

 

 

 

 

 

 

Proxy

line next

Dla sprawnego i poprawnego działania aplikacji iBard24 na komputerze Użytkownika, udostępniamy możliwość ustawienia Proxy. Dzięki temu łączenie się i przesyłanie danych na serwery iBard24 odbywać się będzie prawidłowo, nawet w przypadku konieczności korzystania z serwera Proxy w sieci korporacyjnej.

 

backup plików - ustawienia proxy

 

 

 

 

 

Wsparcie protokołów CIFS / SAMBA oraz FTP

line8

Backup zasobów sieciowych CIFS / SAMBA oraz FTP pozwala na tworzenie bezpiecznych kopii zapasowych plików bezpośrednio z serwerów, przy wykorzystaniu powyższych protokołów, bez konieczności uprzedniego zgrywania plików na komputer.